VILNIAUS BALDAI

MUMS IR APIE MUS

N. Latauskienė: Nauja kolektyvinė sutartis

Data: 16 gruodžio, 2020

Sveiki,

labai tikiuosi ir džiaugiuosi, kad sveiki. Svarbiausia žmogui yra sveikata, ypač gerai tai suprantame dabar, pandemijos laikotarpiu. Gamyba vyksta, todėl labai svarbu saugotis patiems ir saugoti vieniems kitus. Gaminame baldus, dirbame, todėl žinome ir matome, kaip yra šiandien, ir mums labai svarbu, kaip bus ateityje.

O kaip bus, tai priklausys ir nuo vieno iš svarbių įmonėje dokumentų, kolektyvinės sutarties. Kas užrašyta, patvirtinta generalinio direktoriaus ir profesinės sąjungos pirmininkės parašais, taip ir vyksta.

Kolektyvinę sutartį pasirašome dviem metams. Šių metų gegužės 8 d. jos galiojimas baigėsi, ir vadovaujantis LR darbo kodeksu, turėjome pradėti derybas dėl naujos kolektyvinės sutarties.

Visi žinome, kas buvo pavasarį, tai derybas pradėjome gegužės viduryje, kolektyvinės sutarties galiojimą nukėlėme. Seniai dirbu profesinės sąjungos pirmininke, teko pasirašyti daug kolektyvinių sutarčių su skirtingais vadovais. Galiu tik pasidžiaugti, kad per 25 metus tik dabar, pirmą kartą, profesinės sąjungos komitetui ir man teko patirti tokį iššūkį, tokias precedento neturinčias derybas. Bendrovės vadovo iniciatyva, derybose dalyvavo trys teisininkai, du atstovavo administracijai ir, rekomendavus vadovui, profesinė sąjunga taip pat pasikvietė teisininką. Tai Artūras Černiauskas, Lietuvos baldų ir baldų pramonės darbuotojų profsąjungos pirmininko pavaduotojas. Šiai profsąjungai priklauso ir nepriklausoma profesinė sąjunga „Vilniaus baldai“.

Taigi, derybos užtruko pusę metų. Alinantis, nemalonus ir brangus užsiėmimas. Teisininkai dirba ne veltui, komiteto nariai, dirbantys pamainomis, ateidavo poilsio dienomis, už tai buvo sumokėta, o tie, kas dirba vieną pamainą, reikiamą tiesioginį darbą atlikdavo po darbo. Nei džiaugsmo, nei sveikatos šis pusmetis nepridėjo. Nedejuoju, tik iki šiol gerai nesupratau, kam viso šito reikėjo. Visada tardavosi abi šalys, darbdavio ir darbuotojų, kurie dirba įmonėje ir žino situaciją. Žmonės iš šalies, samdyti derybų laikotarpiui, atėjo ir išėjo, o mums ir toliau teks dirbti kartu. Prisipažinsiu, pirmą kartą viską darėme taip, kad nepablogėtų kolektyvinė sutartis. Paprastai mes ją gerindavome. Musų kolektyvinė sutartis nėra pati geriausia, bet tikrai ne bloga. Visas esančias papildomas socialines garantijas, dabar vadinamas naudomis, pasisekė susiderėti, kad jos liktų ir naujoje kolektyvinėje sutartyje.

Daug diskusijų sukėlė darbo vietų rizikos vertinimas, toleruotinos darbo vietos, papildomos atostogos ir išmokos, dirbantiems tose darbo vietose. Tų pareigybių darbuotojams, kuriems šiuo metu mokamas 10 % priedas, jis bus ir toliau mokamas. Darbdavio iniciatyva, kita nei iki šiol bendrovė, per 3–6 mėnesius BG 1 ir NF atliks pakartotinį darbo vietų rizikos vertinimą. Atlikus vertinimą, vėl derėsimės dėl darbo vietų, kuriose nebus priimtinos darbo sąlygos.

Kintamos atlyginimo dalies tvarką ir kriterijus pasirašėme 6 mėnesiams. Tarifiniai atlygiai yra tie patys, kurie mokami nuo 2020 01 01.

Vadovaujantis mūsų kolektyvine sutartimi, pasibaigus IKEA finansiniams metams, po finansinio audito, tarsimės dėl tarifinių atlygių ir darbo užmokesčio peržiūrėjimo, labai tikiuosi jo kėlimo.

Spauda rašo, kad šiais metais dirbome pelningiau nei praėjusiais. Pasirašius kolektyvinę sutartį, priedus bei naudų sąrašą jums pateiksime elektroninėje laikmenoje. Kiekvienam padaliniui, kaip įprastai, kad galėtumėte susipažinti, paruošime ir kolektyvinės sutarties kopijas. Konferencijos, įvertinant situaciją, nekviesime. Kilus klausimų, visada galėsime išsiaiškinti telefonu ar mažose grupelėse.

Dar kartą linkiu mums visiems sveikatos.

Pagarbiai
Profesinės sąjungos pirmininkė
Nijolė Latauskienė

%d bloggers like this: