VILNIAUS BALDAI

MUMS IR APIE MUS

Pirmieji naujojo fabriko naujakuriai – Produkcijos sandėlio komanda

Data: 2 spalio, 2020

Erdviau, tvarkingiau, patogiau – taip Produkcijos sandėlis apibūdina naująsias fabriko patalpas, į kurias galutinai persikėlė birželio 22 d. Ši komanda, kurią sudaro 14 krautuvo vairuotojų ir 2 sandėlininkės, yra vieni pirmųjų darbuotojų naujajame fabrike, o jų persikėlimas yra reikšmingas įvykis visai bendrovei.

Erdvės padaugėjo dvigubai

Produkcijos sandėlis yra bendrovės reprezentacinis veidas, iš jo į IKEA iškeliauja galutinė produkcija, tad sandėlio persikėlimas į naująjį fabriką itin svarbus. Dabartinis sandėlis yra šiuolaikiškesnis, tvarkingesnis ir tai pastebi visi.

Kaip jums žinoma, ši komanda iki šiol dirbo „Megrame“ sandėlyje, įsikūrusiame šalia dabartinio fabriko, tad vietos pokyčių nepajautė. Pasijautė tik erdvės skirtumas: iš 9200 kv. m sandėlių buvo persikelta į 17 500 kv. m. Plotas toks didelis, kad Produkcijos sandėlio vadovas Milvydas Razmys net įsigijo elektrinį paspirtuką, kuriuo dabar važinėja po fabriką. „Reikalų daug, tad, kol viską apeidavau, per dieną privaikščiodavau net 24 tūkst. žingsnių“, – pasakoja M. Razmys.

Pardavimų vadybininkei Rasai Montvidaitei erdvė irgi paliko įspūdį: „Atvykusi, iškart pastebėjau, kiek čia daug vietos, kaip viskas gražu“. Jai pritaria sandėlininkė Aušrelė Ona Gelusevičienė, kuri kviečia likusius kolegas drąsiai atvykti ir įsitikinti, kad darbo sąlygos čia puikios. Likusieji komandos nariai taip pat džiaugiasi, kad naujoje vietoje geresnės rampos, lygesnės ir grindys. Be to, krautuvo vairuotojai pastebi, kad didelėje erdvėje jiems patogiau ir saugiau važinėti.

„Skirtumas išties akivaizdus: juk buvome įsikūrę buvusioje lentpjūvėje, sename pastate, o čia visiškai naujas, modernus fabrikas“, – šypsosi M. Razmys. Jo teigimu, komanda greitai prisitaikė prie naujos aplinkos, o sklandus sandėlio persikėlimas galėtų būti pavyzdžiu visiems.

Persikėlė su 2,3 mln. produkcijos

„Vilniaus baldai“ jau yra turėję tris sandėlių perkraustymus: 2013, 2015 metais ir šiemet, tad galėjo panaudoti sukauptą gerąją praktiką. Ruošiantis įsikūrimui, buvo numatyti sandėliavimo plotai ir keliai, taip pat nudažytos visos reikalingos linijos, kurių bendras ilgis siekia net 14 km. Šį projektą įgyvendinti padėjo Logistikos procesų koordinatorius Artur Nazarov.

„Kovo mėnesį dalį pagamintos produkcijos jau pradėjome vežti į naujas patalpas ir per keletą savaičių sukaupėme 1,3 mln. Eur vertės atsargų. Karantino metu teko lanksčiai reaguoti į pasikeitusius užsakymų kiekius ir perplanuoti pervežimus, o jam pasibaigus atsidarė beveik visos pasaulinės IKEA parduotuvės ir žmonės norėjo pirkti baldus. Pardavimai taip išaugo, kad per birželį pardavėme gaminių už rekordinę sumą AB „Vilniaus baldai“ istorijoje – 8 mln. Eur“, – pasakoja M. Razmys.

Šie pardavimai sumažino sandėlio likutį ir palengvino persikėlimo apimtį: buvo likę 2,3 mln. Eur vertės pagamintos produkcijos, kurią sudarė 8200 palečių. Joms pervežti prireikė 182 vilkikų.

Be minėtų darbų, paraleliai vykdomas sandėlio valdymo sistemos „Equinox“ diegimo projektas. Ši sistema palengvins IKEA vilkikų pakrovimą ir apskaitą, leis atsekti gaminius pagal jų pagaminimo datą, sandėlio adresaciją. Pirminę sistemos versiją planuojama paleisti jau rugsėjį.

Nusiraškyti darbo vaisius

Įdomu tai, kad visas naujojo fabriko projektas prasidėjo nuo vieno sandėlio, kuomet prieš 5-erius metus buvo pradėti pirmi planavimo ir skaičiavimo darbai. Laikui bėgant aplink šį projektą vystėsi viso fabriko statybos, o rezultatą netrukus išvys visi darbuotojai.

„Jaučiu didelį pasididžiavimą visos komandos darbu ne tik dėl sklandaus persikėlimo, bet ir dėl projektavimo ir statybų proceso. Dabar lieka nusiraškyti sunkaus darbo vaisius, pasidžiaugti rezultatais, būti savo namų šeimininkais ir kurti jaukią, komfortišką darbo aplinką. Tad noriu palinkėti nebijoti pokyčių ir drąsiai žiūrėti į ateitį“, – apibendrina Pardavimų ir logistikos skyriaus vadovė Martina Andrulytė.

%d bloggers like this: