VILNIAUS BALDAI

MUMS IR APIE MUS

Naujo fabriko startas

Data: 2 spalio, 2020

„Vilniaus baldai“ užbaigė naujosios gamyklos projekto pirmąjį etapą – joje jau sumontuotos naujos gamybos linijos ir pradėti gaminti baldai. Šiuo metu vyksta antrojo projekto etapo darbai – persikraustymas bei įsikūrimas. Šis etapas turėtų būti baigtas iki 2022 m. pabaigos.


„Gamybos procesų startas gamykloje Trakų rajone žymi naują bendrovės veiklos etapą – jai pradėjus veikti visu pajėgumu, tapsime visapusiškai stipresni. Dirbdami naujoje gamykloje, kurioje diegiami modernūs automatizacijos, robotizacijos ir technologiniai sprendimai, gamybos pajėgumus galėsime išauginti maždaug dvigubai. Ateityje numatome tiek didesnį procesų efektyvumą, tiek ir produkcijos papildymą naujais gaminiais“, – sako Jonas Krutinis, „Vilniaus baldų“ generalinis direktorius.

Naujajame fabrike jau suformuoti visi gamybos padaliniai, veikia produkcijos ir žaliavų sandėliai. Baigia įsikurti ir techninės tarnybos, taip pat dirba kokybės kontrolierė. Kitaip tariant, čia jau įsikūrė visi padaliniai, reikalingi užtikrinti gamybos srautą ir pagaminti visą baldą – nuo plokštės supjaustymo iki baldo supakavimo. Darbus pradėjo ir „Ari-lux“ darbuotojai: klijuojami tašeliai, ruošiami supakuoti padėklai bei furnitūra.

Iki Kalėdų planuojama perkelti BG2 įrangą

Gamyba ir jos procesais naujajame fabrike jau rūpinasi maždaug 90 darbuotojų, artimiausiu metu jų skaičius perkops 100. „Siekiant užtikrinti nenutrūkstamą gamybą BG1, darbuotojai į naująjį fabriką persikels palaipsniui. Jų perkėlimą derinsime ir su įrenginių paleidimo laiku“, – sako naujojo fabriko padalinio vadovas Gediminas Vitkauskas.

Šiuo metu naujajame fabrike jau veikia tašelių pjovimo įranga „Paul“, karštas presas ruošinių klijavimui, pjovimo linija „Schelling“, apdailos linija „Cefla“ ir pakavimo linija. Baigiama paruošti nauja kalibravimo linija „Biesse“. Taip pat pradėti paruošiamieji darbai BG2 preso, pakavimo ir kalibravimo linijų perkėlimui. Baigiamas sumontuoti „USA Cefla RBO“ automatinis nukrovimas.

G. Vitkausko teigimu, iki Kalėdų planuojama perkelti bei paleisti BG2 įrangą, į kurią įeina presas, pakavimo linija, „BAZ CNC“ centras, „Homag K09“, taip pat reikalinga infrastruktūra: du filtrai ir kompresorius. Pradėjus veikti šiai įrangai bus planuojamas ir laipsniškas BG1 perkėlimas į naująjį fabriką.

Įėjimams išrinko pavadinimus

Kaip pažymi J. Krutinis, nauja gamykla leis bendrovei tiek pasiekti geresnių rezultatų, tiek ir pagerinti darbo sąlygas. Tuo įsitikinti darbuotojai galės artimiausiu metu. Pavyzdžiui, šiuo metu yra derinamas patogių poilsių erdvių bei persirengimo kambarių įrengimas. Pastariesiems bei įėjimams į fabriką darbuotojai netgi siūlė temas pavadinimams ir išrinko medžių temą: trys įėjimai vadinasi „Beržu“, „Uosiu“ ir „Egle“, o pagal pirmąją įėjimo pavadinimo raidę bus pavadintos ir rūbinės. „Egle“ pavadintas įėjimas į moterų persirengimo patalpas, o likę du įėjimai – į vyrų.

Rugsėjo pabaigoje atidaryta valgykla, kuri pavadinta Maisto galerija. Naujojo fabriko darbuotojai patys testavo ir balsavo, kurio iš keturių galimų tiekėjų maistas jiems labiausiai patinka. Tiems, kurie norės valgyti savo atsineštą maistą, Maisto galerijoje jau sumontuotas papildomas virtuvės komplektas. Be to, pasirūpinta ir darbuotojų kelione į darbą ir atgal – į naująjį fabriką jie vežami bendrovės užsakytais autobusais, kurie kursuoja keliais skirtingais maršrutais.

Dirba kartu su rangovais

Antrajame projekto etape, apimančiame persikėlimą ir įsikūrimą naujajame fabrike, bendrovės „Vilniaus baldai“ darbuotojai dirba kartu su rangovais. Padedant rangovams buvo paleista iš JAV atkeliavusi apdailos linija „Cefla“, taip pat pakavimo linija. Bendrovės operatoriai kartu su įrangos gamintojo apmokytais specialistais sumontavo „Schelling“ ir „Biesse“ įrangą. P05 presą darbuotojai paleido patys.

%d