VILNIAUS BALDAI

MUMS IR APIE MUS

IKEA siekia suprasti, ką mums reiškia namai

Data: 2 spalio, 2020

Tęsiame publikacijų ciklą, skirtą geriau pažinti mūsų pagrindinio partnerio veiklai bei vertybėms. Ar žinote, kad IKEA jau septynerius metus vysto „A Life at Home“ projektą, siekdama suprasti, ką namai reiškia jų klientams 35 šalyse. Tai reikalinga norint sukurti dar inovatyvesnius produktus ir pagerinti namų buitį.

„A Life at Home“ projektas

IKEA manymu, gražesni ir komfortiškesni namai sukuria kokybiškesnę kasdienybę,  todėl nuo 2013 m. kompanija bendrauja su tūkstančiais šeimų, siekdama suprasti, kaip galima pagerinti namų buitį ir pagražinti aplinką. Prasidėjus pandemijai, kompanija reguliariai bendrauja su 20 namų ūkių apie tai, kaip ir kodėl jų namai pasikeitė šiuo periodu. Įvairūs įvykiai sukuria tam tikrus pokyčius, todėl artimas ryšys su klien-tais padeda kompanijai operatyviai reaguoti ir pritaikyti baldus bei namų reikmenis pakitusiems poreikiams patenkinti.

Daugiau apie projektą: https://lifeathome.ikea.com/

Bendradarbiavimas su tyrimų ir dizaino laboratorija

Siekdama suvokti, kaip su jų kuriamais baldais ar aksesuarais gyvens žmonės, kaip tai jiems padės gyventi komfortiškiau, kompanija jau penkerius metus bendradarbiauja su nepriklausoma, Kopenhagoje įsikūrusia „Space10“ tyrimų ir dizaino laboratorija. Pastarosios tikslas yra ieškoti kūrybiškų būdų, kaip pagerinti žmonių kasdienybę, buitį, įtraukiant ir išmaniąsias technologijas.

Artimiausio dešimtmečio kompanijos tikslas – kad ne žmonės ateitų į IKEA, o IKEA ateitų pas žmones. Kad tai būtų įgyvendinta, dar kyla daugybė klausimų, pavyzdžiui, kaip IKEA turėtų atrodyti ar būti juntama? Į tai atsakymus padeda rasti „Space10“. Šios kompanijos drauge jau dirbo įgyvendinant įvairius saulės energetikos projektus, kurie padėtų pereiti prie švarios energijos, taip pat dirbo su kulinarine knyga.

IKEA ateities namai

IKEA veikia daugybėje šalių ir skirtingų kultūrų, vis tik tarp to, kaip žmonės gyvena ir kaip kuria savo namus, yra daugiau panašumų nei skirtumų. Žmonės vis dar nori miegoti, ruošti valgyti, naudoti energiją, gyventi gražiai ir jaustis saugūs. Tad kurdama ateities namus IKEA ieško sprendimų, kurie tiktų daugumai ir į kuriuos būtų įtrauktos naujausios technologijos, tarkime, jutikliai / davikliai, papildytoji realybė. Visa tai siekiama darniai integruoti į mus supančią aplinką. O naujausias su laboratorija vykdomas projektas pavadintas „Kasdienybės eksperimentai“. Juo siekiama atsakyti, kaip rytojaus technologijos iš naujo apibrėš mūsų gyvenimą namuose.

%d bloggers like this: