VILNIAUS BALDAI

MUMS IR APIE MUS

IKEA katalogams – jau 70 metų!

Data: 16 gruodžio, 2020

Tęsiame publikacijų ciklą, kuriuo siekiame susipažinti su pagrindinio mūsų partnerio veikla. Ar žinote, kad IKEA katalogams 2021-aisiais bus jau 70 metų? Daugybė pasaulio žmonių nekantriai laukia, kol jų pašto dėžutėse pasirodys šis katalogas, pilnas ne tik naujų baldų bei namų apyvokos daiktų, bet ir idėjų, kaip sukurti jaukesnius, gražesnius ir praktiškesnius namus. Tačiau kaip apskritai gimė šie katalogai?

Pirmajame viršelyje –  fotelis

Pirmasis IKEA katalogas pasirodė 1951 metais. Jo pieštiniame viršelyje geltoname fone buvo pavaizduotas patogus ir tuo laiku madingas rudas fotelis aukštu atlošu, o už šio baldo puikavosi gėlėtas tapetas. 68 puslapių kataloge buvo gausybė minkštų baldų komplektų – sofų, fotelių ir krėslų, taip pat ir miegamojo bei virtuvės baldų, įvairių aksesuarų, įrankių, indų ir šviestuvų. Žodžiu, visko, ko randame ir dabartiniuose kataloguose, tik idėjų, kaip visa tai įkurdinti savo namuose, tuomet buvo mažiau.

Norėjo pasiekti platesnį klientų ratą 


Mintis kurti tokius katalogus kilo IKEA įkūrėjui Ingvarui Kampradui susidūrus su dilema: kaip nedideliame Švedijos miestelyje įsikūrusiai kompanijai pasiekti potencialius klientus, gyvenančius didesniuose miestuose ar net užsienyje? Jo sukurtas katalogas padėjo apie IKEA sužinoti platesnei auditorijai, juolab kad I. Kampradas jau buvo nusprendęs, kad ši kompanija pardavinės gerus baldus už nedidelę kainą – tad kodėl gi toks pasiūlymas turėtų būti prieinamas tik Almhulto gyventojams?..

 

Atspindi tendencijų kaitą

Praėjus trims-keturiems dešimtmečiams IKEA katalogai jau labai priminė dabartinius laikus: ryškus, spalvingas viršelis su svetainės ar kito kambario nuotrauka ir gausybė interjero idėjų. Žvelgiant į šiuos katalogus galima stebėti ne tik baldų bei interjero tendencijų kaitą, bet ir kaip keitėsi IKEA logotipas ir suvokimas, kas šiuolaikiniam pirkėjui yra svarbu. Vienuose kataloguose buvo vaizduojami aktyviai namuose gyvenantys žmonės, o kitus katalogus puošė pavieniai, netgi futuristiniai, baldai.

Šiuo metu jau yra sukurtas ir jubiliejinis, 2021 m., katalogas. Jame – net 288 psl. su idėjomis, kaip sukurti geresnį kasdienį gyvenimą namuose.

Daugiau apie IKEA katalogus: bit.ly/3nlSP4h

%d