VILNIAUS BALDAI

MUMS IR APIE MUS

geriausi rudens filmai

Data: 2 spalio, 2020

Atėjus rudeniui ir žvelgiant į ryškiomis spalvomis nusidažiusią gamtą, apima nostalgija. Šį jausmą dar sustiprina legendiniai filmai, kuriuose herojų istorijos atsiskleidžia per santykį su gamta. Jaukiai įsitaisykite, pasiruoškite arbatos ir stebėkite, kaip skirtingai gali būti įamžintas ruduo.

 „Kai Haris sutiko Sali“ („When Harry met Sally“)

1989 m. filme pasirodo Meg Ryan ir Billy Crystalas, kurių herojai vaikšto rudeninio Niujorko centrinio parko takeliais ir vilki jaukius drabužius, kurie iki šiol įkvepia mados gerbėjus. Du draugai, Haris ir Sali, pažįstami jau vienuolika metų. Tiek laiko trunka ir jų abipusė simpatija. Tad visą filmą neapleidžia mintis, kaip gali ilgametė vyro ir moters draugystė neišaugti į meilę? O gal Haris ir Sali pagaliau pripažins, kad jie skirti vienas kitam?

„Lėktuvai, traukiniai ir automobiliai“ („Planes, trains & automobiles“)

1987 m. sukurta komedija ir aktoriai Steve’as Martinas bei Johnas Franklinas Candy nukels į besibaigiantį rudenį. Tai istorija apie reklamos kūrėja Nilą Peidžą, kuris vyksta namo į Čikagą, kad galėtų su šeima švęsti Padėkos dieną. Vis dėlto ši užduotis tampa vargiai įgyvendinama, nes jau Niujorke vyras patenka į spūstį. Ilgos kelionės metu jis sutinka nuotaikingą vyrą Delą Griffitą, tačiau ar ši draugija neapsunkins grįžimo namo?

„Gerasis Vilas Hantingas“ („Good Will Hunting“)

1997 m. dramoje vaidina Mattas Damonas, Robinas Williamsas ir Benas Affleckas. Šių herojų išgyvenimai atsiskleidžia per poetišką pasakojimą rudens fone. Vlas yra neramaus būdo genijus, kuris nerūpestingai leidžia laiką su draugais Pietų Bostone. Jo talentą pastebėjęs matematikos profesorius pataria to nešvaistyti ir nusiunčia Vilą pas psichologą. Taip Vilas susipažįsta su Šonu, kuris padeda suvokti tikrąsias gyvenimo vertybes.

„Ruduo Niujorke“ („Autumn in New York“)

2000 m. filmas, kuriame vaidina Richardas Geer’as ir Winona Ryder, nukelia į svaiginantį ir ryškų rudeninį Niujorką. Vilui Keinui priklauso madingas restoranas, vyras yra moterų viliojimo meistras, tad ir susipažinus su Šarlota Filding jam atrodo, kad tai bus eilinis romanas. Vis tik Šarlota ypatinga: perpus jaunesnė ir trokštanti išbandyti visus gyvenimo malonumus. Todėl aistringas romanas virsta nenugalima meile, kuri keičia viską.

%d bloggers like this: