VILNIAUS BALDAI

MUMS IR APIE MUS

A. Byras: komandai linkiu drąsos

Data: 2 spalio, 2020

Linksmas ir darbštus introvertas – toks yra Artūras Byras, Produkcijos sandėlio krautuvo vairuotojas. Bendrovėje „Vilniaus baldai“ vyras dirba jau dešimt metų, tad jam yra tekę dalyvauti ne viename sandėlių persikėlime, be to, A. Byras yra vienas pirmųjų, persikėlusių dirbti į naująjį fabriką. Laisvu laiku nagingas vyras darbuojasi sodyboje prie Labanoro girios, be to, turi įdomų hobį, apie kurį tikriausiai nežino jo kolegos.

Labiausiai patinka galimybės

Rugsėjo 1-ąją sukako dešimt metų, kai vyras dirba bendrovėje. Tiesa, čia pirmąkart laikinai įsidarbino dar 2009-ais metais. Tuomet darbštus vyras neliko nepastebėtas ir šiek tiek vėliau, kai bendrovei reikėjo naujų darbuotojų, jis buvo pakviestas dirbti į Pakavimo cechą, kuris tuomet priklausė Produkcijos sandėliui. Pastarajame A. Byras dirba iki šiol.

Byras netrunka įvardyti priežastis, kodėl yra lojalus „Vilniaus baldams“: darbuotojams čia suteikiamos galimybės tobulėti, o tuomet – ir gauti didesnį atlyginimą. Be to, čia yra susikūrusi profesinė sąjunga, kuri gina darbuotojų interesus. Tai leidžia jaustis saugiai ir motyvuoja gerai dirbti.

Krautuvą vairuoja daug metų

48-erių A. Byras yra grynakraujis aukštaitis. Kaip pats sako, „uteniškis nuo Labanoro“, mat yra gimęs Utenoje, kur jo tėvai su vyresniu broliu persikėlė gyventi iš Labanoro regiono. „Mokyklą baigiau įdomiu laikotarpiu – kai šalis iškovojo Nepriklausomybę. Utenoje tuo metu buvo mažai galimybių ką nors studijuoti, o išvykti mokytis toli nesinorėjo, tad po vidurinės baigiau Švenčionėlių proftechninę mokyklą, kur įgijau vairuotojo bei elektriko specialybę“, – pasakoja A. Byras.

Vis tik gyvenimas vietoje nestovi, tad jaunas vyras, po 9-erių metų darbo kroviku ir krautuvo vairuotoju vienoje alkoholinių gėrimų kompanijoje Utenoje, atsidūrė sostinėje, kur tos pačios įmonės filiale išdirbo dar 8-erius metus. „Kaip atsisėdau 1994-aisiais į krautuvą, taip iki šiol sėdžiu“, – šypsosi A. Byras.

Įspūdį paliko naujojo fabriko dydis

Atėjus ekonominei krizei tuometėje darbovietėje vyko reorganizacija, buvo mažinami etatai ir A. Byras neteko darbo, tačiau netrukus buvo pakviestas dirbti bendrovėje „Vilniaus baldai“. Per šį dešimtmetį jis jau dalyvavo trijuose sandėlių perkraustymuose, keitė darbo lokacijas – dirbo tiek BG1, tiek BG2. Be to, A. Byras, kartu su penkiolika kolegų iš Produkcijos sandėlio, yra vieni pirmųjų darbuotojų, kurie įsikėlė dirbti į naująjį fabriką. „Jau iš ankstesnės darbo patirties man teko stebėti, kaip kompanijos gali sparčiai vystytis, gerinti darbo sąlygas ir tapti šiuolaikiškomis, tad ir šiuo atveju galiu pasakyti, kad „Vilniaus baldai“ siekia europinių standartų. Tie dideli naujojo fabriko plotai išties daro įspūdį. Jį man paliko ir 8 tonų keliamosios galios elektrinis Li-Ion krautuvas.“

Byras, kaip ir kiti krautuvo vairuotojai, dirba slenkančiu grafiku kas dvi dienas. Ryte atvyksta pirmieji vilkikai iš BG1, tad krautuvo vairuotojai priima vilkikus: atsižvelgę į atvežtą produkciją paskiria jiems rampą, sutikrina produkcijos kiekius ir ją iškrauna. Panašiu principu dirbami ir kiti dienos darbai.

Linki drąsos ir sveikatos

Paklaustas, kaip jam sekasi sutarti su kolegomis, vyras šypsosi: „Būna, ir pasipyksti, ir pajuokauji, tačiau iš esmės palaikome draugišką santykį“. Pabandęs įsivaizduoti save kolegų akimis krautuvo vairuotojas prisipažįsta esantis uždaresnio būdo, nekalbus, tiesa, esant gerai nuotaikai jis gali kalbėti nepertraukiamas. „Na o darbą visuomet stengiuosi atlikti gerai, pagal visus reikalavimus. Žinoma, ir man pasitaiko juodų dienų – tokiais atvejais svarbiausia stengtis ir nepasiduoti“, – paaiškina A. Byras.

Krautuvo vairuotojas nori palinkėti bendrovei kuo daugiau užsakymų iš IKEA ir kad užtektų resursų tiems užsakymams įgyvendinti, o kolegoms, kurie dar nėra atvykę dirbti į naująjį fabriką, linki daugiau drąsos: „Žmonėms baimę dažniausiai kelia tai, kad jie negali įvertinti situacijos, šiuo atveju – atstumo. Vis tik, nors atvykti į darbą ir prireikia daugiau laiko, tačiau su laiku visi apsipras. Mes su Produkcijos sandėlio komanda jau esame pripratę prie šios vietos, tačiau jau pastebiu, kad ir BG1 komanda apšyla kojas: kai kurie atvyksta į darbą bendrovės užsakytu autobusu, kai kurie savo automobiliu, matau, kad pastarųjų kieme daugėja. Todėl visai komandai linkiu mažiau nerimo ir svarbiausia – daug sveikatos. Nes, jei bus sveikatos, bus ir darbo, ir pinigų, ir viso kito.“

Nuo sodybos darbų iki monetų

Laisvą laiką A. Byras dažniausiai leidžia su šeima – žmona mokytoja, studentu sūnumi ir vienuolikmete dukra – sodyboje, kurią paveldėjo iš senelių. Molėtų rajono pakraštyje, Labanoro girioje, esančią sodybą supa miškai ir ežerai, tad tai išties gera vieta pailsėti. Tiesa, poilsio šiuo metu nėra daug, nes šeima pasinėrusi į sodybos remontą. „Sugalvojome renovuoti namą, tai, kaip užkrutinom, poilsio nebeliko. Dirbu slenkančiu grafiku, tad laisvomis dienomis vykstu padirbėti į sodybą – vasarą ir žolės pjovimas, ir kiti darbai prisideda, o rudenį šiek tiek lengviau būna. Sodyboje aš geriausiai jaučiuosi, galiu ir žiemą, ir rudenį ten važiuoti, nes gamta mane labai atpalaiduoja.“

Be sodybos darbų, A. Byras yra pasinėręs ir į įdomų hobį, kurį teigia prisiminęs pastaruoju metu. Vyras kolekcionuoja įvairias monetas. „Kažkada užsikabinau, patiko ir nenustojau jų rinkęs. Tik laiko monetoms suskaičiuoti ir surūšiuoti laiko pritrūksta“, – juokiasi kolekcininkas.

%d bloggers like this: